Інформація про дії населення у випадку загрози проведення бойових дій

У В А Г А  В С І М!

Управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації,

управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області





І Н Ф О Р М  У Ю Т Ь

про дії населення

у випадку загрози проведення бойових дій

- При першій можливості покиньте разом із сім"єю небезпечну зону. При появі військових або спеціальної техніки на вулицях або в околицях міста, увімкніть радіомовлення або телевізор. Зв"яжіться по телефону зі своїми рідними і близькими та узгодьте дії, дітей потрібно утримати в помешканнях. - Під час евакуації з місця проживання потрібно взяти з собою документи (у кожного члена сім"ї вони повинні бути в кишені, а не в сумці або машині), запас продуктів харчування, ліки в аптечку, найнеобхідніший одяг та речі. - Не беріть з собою будь-які знаки військової відмінності або уніформу. - Під час пересування по місту, де перебувають військові, необхідно підкорятися вимогам військової автоінспекції та патрулів. Не намагатися їх переконати їх у своїй правоті в спірному питанні, будьте терплячими і лояльними, враховуйте напружену ситуацію, роздратування і втому військових. - Якщо у Вашу квартиру чи будинок увійшли військові, краще з ними не сперечатися, а піти з помешкання. - Якщо перестрілка на вулиці, необхідно сховатися в ванній кімнаті і лягти на підлогу або у ванну. - Якщо внаслідок бойових дій в помешканні почалася пожежа, квартиру необхідно негайно покинути, закрити за собою двері і вийти на сходовий майданчик, де сховатися подалі від вікон. - Якщо Ви потрапили під артилерійський обстріл на вулиці, потрібно відразу ж лягти на землю і знайти укриття. Укриттям може стати підземний перехід, виступ будівлі, кам"яні сходи, фонтан, пам"ятник, чавунна основа ліхтарного стовпа, цегляний стовп забору, канава, навіть бетонна урна або бордюрний камінь. У такому випадку небезпечно бігти - стріляючі можуть прийняти Вас за супротивника. - Якщо під час обстрілу Ви перебували в автотранспорті – негайно залиште його і знайдіть заглиблене укриття. - Якщо Ви опинились під завалом – періодично подавайте звукові сигнали. 

Про дії населення

у випадку викиду в атмосферу АМІАКУ

внаслідок аварії на промисловому підприємстві

 -  надіньте ватно - марлеву пов"язку, змочену водою, а краще - 5% розчином лимонної кислоти; - якщо немає можливості вийти з району зараження, укрийтеся в сховищах або в будинку, попередньо загерметизувавши вікна, вентиляційні канали, кватирки, двері; - уважно слухайте інформаційні повідомлення по телебаченню та радіомовленню щодо порядку і напрямків евакуації та Ваші першочергові дії; - перед виходом з квартири (будинку) вимкніть нагрівальні прилади, закрийте вікна, візьміть документи та необхідні речі; - виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру.

ПАМ"ЯТАЙТЕ, що аміак легше повітря, тому для укриття необхідно використовувати підвали та нижні поверхи будинків.

Ознаки отруєння аміаком:

- нежить, кашель, важке дихання, задуха;
- підвищене серцебиття, порушена частота пульсу;
- при контакті з рідким аміаком виникає обмороження, можливий опік з пухирями, виразки.

Перша допомога при отруєнні аміаком:

- виведіть ураженого на свіже повітря;
- дайте подихати зволоженим повітрям (теплими водяними парами 10%-ного розчину ментолу в хлороформі);
- дайте потерпілому теплого молока з мінеральною водою, що містить калій та соду («Боржомі», «Йоданка»);
- при зупинці дихання проведіть серцево-легеневу реанімацію;
- при потраплянні в очі − промийте водою або 0,5-1%-ним розчином квасців, вазеліновою або оливковою олією;
- при уражені шкіри − обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5%-ного розчину оцтової, лимонної або соляної кислоти.

Про дії у разі виявлення

підозрілих та вибухонебезпечних предметів

 - опитайте оточуючих, чи не належить цей предмет їм; - не чіпайте, не відкривайте, не зсовуйте, не підходьте близько до нього, зафіксуйте точний час, коли була виявлена знахідка; - подзвоніть самі або попросіть оточуючих людей терміново повідомити про небезпечну знахідку у міліцію за телефоном «102», в ДСНС України за телефоном «101», СБУ або органи влади; - виключіть користування поблизу підозрілих предметів мобільними телефонами, засобами радіозв"язку; - не паліть, заглушіть двигуни автомобілів, зупиніть техніку. Якщо поряд проводяться роботи, або живуть люди, попередьте їх; - нікого не підпускайте близько до предмету (особливо дітей) до прибуття міліції або саперів; - не дозволяйте випадковим людям торкатися небезпечного предмету або намагатися його знешкодити; - відведіть людей за кордон рекомендованої зони евакуації людей на випадок його спрацювання; - забезпечте охорону небезпечного предмету та небезпечної зони; - дочекайтеся прибуття працівників правоохоронних органів, вкажіть місце знаходження підозрілого предмету та розкажіть, коли та при яких обставинах його знайшли. 

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших,

варто запам"ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Про дії населення у разі загрози підтоплення чи паводку

на території Волинської області

 - не піддавайтесь паніці. Закликайте оточуючих до спокою; - як можна швидше займіть найближче і найвище місце, будьте готові до евакуації по воді, в тому числі за допомогою підручних плавзасобів. Якщо це неможливо, підніміться на верхній поверх або на горище будівлі; при підйомі води потрібно забратися на дах будівлі, а при різкому прибутті води – на гребені даху; - в будинках та помешканнях відключіть газ, воду та електрострум, погасіть вогонь в пічках - це попередить виникнення інших побутових надзвичайних ситуацій; - зачиніть двері, вікна, а при можливості – закрийте двері, вікна перших поверхів фанерою або дошками, щоб попередити попадання потоку води в приміщення; - зберіть:
               - теплий зручний одяг, ковдри;
               - трьохденний запас їжі;
               - аптечку першої допомоги, ліки, якими ви зазвичай користуєтесь;
               - паспорт та інші документи.
ПАМ"ЯТАЙТЕ, що самостійну евакуацію проводять тільки у разі необхідності надання невідкладної допомоги постраждалим, відсутності продуктів харчування, погіршення обстановки.

Для самостійної евакуації бажано використовувати особисті човни або катери, плоти з деревини і інших підручних матеріалів.

Про дії населення

на випадок викиду в атмосферу РАДІОАКТИВНИХ РЕЧОВИН

внаслідок аварії на АЕС

 - укрийтеся у протирадіаційній захисній споруді, якщо така є поблизу Вашого місцезнаходження, або в будинку (стіни дерев"яного будинку ослабляють іонізуюче випромінювання у 2 рази, а цегляного – у 10 разів). - зробіть запас питної води, проведіть йодну профілактику: водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі тричі на день протягом 7 діб: дітям до двох років – по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл молока (консервованого); дітям старше двох років та дорослим – по 3-5 крапель на склянку молока (консервованого) або води. Наносити на поверхню рук настойку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб. - уважно слухайте інформаційне повідомлення місцевих органів влади по телебаченню і радіо протягом всього періоду ліквідації  наслідків аварії.

Підготовка до можливої евакуації:

- уточніть час початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку;
- підготуйте документи та гроші, предмети першої необхідності, упакуйте ліки, необхідний одяг та білизну;
- зберіть запас консервованих харчів, у тому числі молоко для дітей на 2-3 дні;
- зібрані речі упакуйте у поліетиленові мішки та пакети та скласти їх в помешканні, найбільш захищеному від проникнення зовнішнього забруднення;

- перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов"язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидку), гумові чоботи;
- з прибуттям на нове місце перебування проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пунктівиходити із зараженого району перпендикулярно напрямку руху вітру.
У випадку пересування по відкритій місцевості, забрудненій радіонуклідами, необхідно використовувати підручні засоби захисту:
- органів дихання - прикрити рот та ніс, змоченою водою марлевою пов"язкою, носовою хусткою, рушником або іншою частиною одягу;
- шкіри та волосся - покрити будь якими предметами одягу, головними уборами, хустинками, накидками. Якщо вам край необхідно вийти на вулицю, необхідно одягнути гумові чоботи.

Про дії населення у разі загрози урагану, смерчу, буревію

на території Волинської області

При посиленні вітру від 20 до 28 м/с рекомендується:

 - обмежувати вихід із будівель, знаходитись в приміщенні; - узяти під контроль дітей; - уважно прислухатись до сигналів радіопередач, включити телевізор; - підготувати запаси води, продуктів харчування на 2-3 дні, медикаменти; - підготувати електроліхтарі, свічі; - заклеїти вікна осель; - прибрати речі з підвіконня та балконів, а також на вулиці закріпити речі, які можуть бути захопленими вітром; -  якщо піднявся сильний вітер, коли Ви перебуваєте на вулиці, сховайтесь в підземних переходах або під"їздах будівель; - смертельно небезпечно при сильному вітрі стояти під лінією електропередач і підходити до обірваних електродротів! - не варто ховатись від сильного вітру біля стін будівель, тому що можливі обвали шиферу та інших покрівельних матеріалів. Це також стосується транспортних зупинок, рекламних щитів, дерев, недобудованих будівель; - після припинення сильного вітру не виходьте відразу на вулицю - вітер може знову посилитись.

Про дії населення

у зв"язку з викидом в атмосферу ХЛОРУ

внаслідок аварії на промисловому підприємстві

- надіньте ватно-марлеву пов"язку, змочену водою, а краще - 5% розчином лимонної кислоти;
- якщо немає можливості вийти з району зараження, укрийтеся в сховищах або в будинку, попередньо загерметизувавши  вікна, вентиляційні канали, кватирки, двері;
- уважно слухайте інформаційні повідомлення по телебаченню та радіомовленню щодо порядку і напрямків евакуації та Ваші першочергові дії;
- перед виходом з квартири (будинку) вимкніть нагрівальні прилади, закрийте вікна,  візьміть документи та необхідні речі;
- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру.

ПАМ"ЯТАЙТЕ, що хлор важче повітря, тому накопичується в низьких ділянках, підвалах, тунелях. Для укриття необхідно використовувати  верхні  поверхи висотних будинків та виходити із зараженого району по підвищеним місцям, оминаючи низини, яри.

Ознаки отруєння хлором: під час вдихання парів хлору виникає ураження легень, яке супроводжується набряком киснево-поглинальних альвеол, які під час кашлю можуть розірватися з виділенням мокроти з кров"ю, внаслідок чого людина гине від нестачі кисню.

Перша допомога при отруєнні хлором:

- одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря. Робити штучне дихання не можна, необхідно у важких випадках застосувати кисневу інгаляцію.
- Забезпечте потерпілому повний спокій. Для зменшення подразнення − вдихання парів нашатирного спирту, промивання очей, рота, носа 2% розчином харчової соди.

Дії в осередку зараження:

- закутайтеся у верхній одяг і дихати крізь нього (можна змочити водою);
- заплющте очі та затамуйте дихання, не біжіть;

- виходьте з зони ураження в бік, який перпендикулярний вітру.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Привітання!

Кислоти, їх склад та номенклатура. Класифікація кислот

Уроки щастя від діточок